موسسه مالی اعتباری نور

بنابر اعلام موسسه اعتباری نور، سرمایه‌گذاران نیز با توجه به توان مالی، میزان انتظار از منافع آتی سرمایه‌گذاری و میزان ریسک‌پذیری‌شان، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب می‌کنند. در هر نظام اقتصادی بخش‌های مالی و حقیقی به عنوان مکمل یکدیگر عمل می‌کنند. عدم کارآیی هریک، ناکارآیی دیگری را به دنبال دارد.

به گزارش نوین بانک به نقل از اخبار بانك، بنابر اعلام موسسه اعتباری نور، سرمایه‌گذاران نیز با توجه به توان مالی، میزان انتظار از منافع آتی سرمایه‌گذاری و میزان ریسک‌پذیری‌شان، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب می‌کنند. در هر نظام اقتصادی بخش‌های مالی و حقیقی به عنوان مکمل یکدیگر عمل می‌کنند. عدم کارآیی هریک، ناکارآیی دیگری را به دنبال دارد.

در کشورهای توسعه‌یافته، بخش‌های مالی و حقیقی ارتباط معناداری با یکدیگر دارند به خصوص بخشی از فعالیت‌های مالی که به تجهیز منابع و هدایت آن به سوی طرح‌های سرمایه‌گذاری می‌پردازد، تاثیر به‌سزایی در رشد بخش حقیقی دارد. دستیابی به رشد بلندمدت و مداوم اقتصادی، نیازمند تجهیز و تخصیص بهینه منابع در سطح اقتصاد ملی است و این مهم بدون کمک بازارهای مالی به سهولت امکان‌پذیر نیست.

اشخاص حقوقی که در بازار پول مشغول به فعالیتند، نهادهای مالی بانکی (بانک‌های تجاری و تخصصی) و نهادهای مالی غیربانکی (همچون موسسات مالی و اعتباری) هستند. این نهادها در حقیقت بار اصلی نظام مالی را بر دوش می‌کشند و نقش تعیین‌کننده‌ای در هدایت منابع به سمت تولید و ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد دارند. در واقع آنها با فعالیت‌های بی‌وقفه خود در تجهیز منابع مالی کوتاه‌مدت و بلندمدت (پس‌اندازهای خرد اشخاص) در پایین آوردن خطر سرمایه‌گذاری، تخصیص بهینه منابع، کاهش هزینه‌های معاملاتی و در نهایت رشد و رونق اقتصادی کشور نقش اساسی ایفا می‌کنند.

موسسه اعتباری نور به مانند دیگر موسسات مجاز و به عنوان موسسه پیشرو در ارائه این خدمات و به عنوان یک نهاد مالی غیربانکی، موسساتی هستند که به عنوان واسطه وجوه در بازارهای مالی به فعالیت طبق آیین‌نامه مقررات تاسیس و نحوه فعالیت موسسات مالی و اعتباری، این موسسات از طریق جذب انواع سپرده‌های مجاز بانکی و استفاده از سایر ابزارهای مالی به تجهیز منابع مبادرت کرده و این منابع را به اعطای تسهیلات اعتباری اختصاص داده یا به هر نحو دیگری بنا به تشخیص بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و در چارچوب قانون، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی عملیات بانکی بدون ربا واسط بین عرضه‌کنندگان و متقاضیان منابع مالی می‌شوند.

برخی از فعالیت‌ها و خدماتی که موسسات اعتباری نور ارائه می‌کند، در ادامه آمده است:

۱ -تامین مالی و وام‌دهی تجاری در بخش تولید:

-تامین مالی در مقابل به وثیقه گرفتن دارایی‌های قابل وصول

-تامین مالی از طریق وام‌دهی تجاری

-تامین سرمایه برای آغاز کارهای تولیدی

-فعالیت در امر پیش‌خرید محصولات

۲ – ارائه خدمات نوین بانکی به مشتریان

– صدور کارت اعتباری و بدهی

– تسهیل نقل‌وانتقال وجوه از طریق ابزارهای الکترونیک (همچون اینترنت، تلفن)

۳ – فعالیت در امور سرمایه‌گذاری

-مشارکت مستقیم در سرمایه‌گذاری‌ها

– تشکیل صندوق‌های مشترک سرمایه‌گذاری

توانگری‌ مالی، شفافیت معاملات و اطلاعات موسسه اعتباری نور و در یک کلمه قابل تکیه بودن اطلاعات و قدرت مالی آن سبب روزافزونی اعتماد مشتریان به موسسه شده است.

دسته بندی: اخبار بانک ها, اخبار موسسه های مالی, بانک مرکزی, موسسه مالی اعتباری نور, ویژه خبری, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد