به گزارش نوین بانک به نقل از بینا , دادوستدهای فرابورس ایران در چهارمین روز معاملاتی از هفته جاری با معامله بیش از ۱۸۵ میلیون سهم به ارزش یک‌هزار و ۳۱ میلیارد ریال پایان یافت که نسبت به روز گذشته افزایش ارزش معاملات را نشان می‌داد. این در حالی است که آیفکس نسبت به روز […]


به گزارش نوین بانک به نقل از بینا , دادوستدهای فرابورس ایران در چهارمین روز معاملاتی از هفته جاری با معامله بیش از ۱۸۵ میلیون سهم به ارزش یک‌هزار و ۳۱ میلیارد ریال پایان یافت که نسبت به روز گذشته افزایش ارزش معاملات را نشان می‌داد. این در حالی است که آیفکس نسبت به روز گذشته با نوسان محسوسی روبه‌رو نشد و در همان ارتفاع ۹۱۸ واحدی دوشنبه باقی ماند.

در مجموع بازارهای اول و دوم فرابورس بیش از ۷۹ میلیون سهم به ارزش افزون بر ۱۸۱ میلیارد ریال دست به دست شد و نماد سهامی ذوب‌آهن اصفهان با نقل و انتقال ۳۶ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۲۹ میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را از آن خود کرد.

سهامداران همچنین شاهد بازگشایی نماد شرکت‌های شیرین دارو، جوش و اکسیژن ایران و سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان بودند.

روز جاری سه نماد «شراز»، «بمپنا» و «مارون» تا سقف یک واحد تاثیر مثبت بر آیفکس به جا گذاشتند و در مقابل تاثیر منفی بر این نماگر از جانب نمادهای «زاگرس»، «ارفع»، «میدکو» و «اپرداز» موجب شد برایند تاثیرات مثبت و منفی موجب نوسان نزدیک به صفر آیفکس؛ یعنی افت ۰.۱ واحدی شود.

سهامداران در تابلوهای معاملاتی بازار پایه نیز ۱۰۴ میلیون سهم به ارزش ۱۸۱ میلیارد ریال را دست به دست کردند.

معاملات بازار اوراق با درآمد ثابت نیز در حالی پایان یافت که نزدیک به ۵۸۴ هزار ورقه به ارزش حدود ۵۸۱ میلیارد ریال در آن مورد معامله قرار گرفت. اوراق اجاره چادرملو در صدر اوراق قابل معامله در این بازار ایستاد و بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

همچنین در این بازار نمادهای معاملاتی اوراق صکوک اجاره شرکت واسط مالی مهر یکم در نماد «صبصیر» و شرکت واسط مالی آذر یکم در نماد «صکاشی»، به منظور پرداخت اجاره بهای سه ماهه اوراق در تاریخ ۲۸ / ۵ / ۱۳۹۶ در پایان معاملات امروز سه‌شنبه متوقف شدند.

در نهایت معاملات اوراق تسهیلات مسکن به دادوستد ۹۷ هزار ورقه تسه به ارزش ۷۶ میلیارد ریال منتهی شد. این اوراق امروز در اغلب نمادها با افت قیمتی روبه‌رو شدند و در بازه ۷۶۸ تا ۷۹۹ هزار ریال مورد مبادله قرار گرفتند.منبع

دسته بندی: بورس و بیمه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد