به گزارش نوین بانک به نقل از بینا با نگاهی به عملکرد سازمان خصوصی سازی می‌توان فهمید از زمان شکل گیری این سازمان در سال ۱۳۸۰ تا کنون ۱۴۳۳ هزار و ۷۹۵ میلیارد ریال واگذاری صورت گرفته که از این میان ۴۲۸ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریال معادل ۳۰ درصد کل واگذاری‌ها در دولت یازدهم […]


به گزارش نوین بانک به نقل از بینا با نگاهی به عملکرد سازمان خصوصی سازی می‌توان فهمید از زمان شکل گیری این سازمان در سال ۱۳۸۰ تا کنون ۱۴۳۳ هزار و ۷۹۵ میلیارد ریال واگذاری صورت گرفته که از این میان ۴۲۸ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریال معادل ۳۰ درصد کل واگذاری‌ها در دولت یازدهم رقم خورده است.

همچنین ۱۰۰۵ هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال سهم دولتی از سال ۸۰ تا قبل از دولت یازدهم صورت گرفته که این میزان واگذاری نیز ۷۰ درصد کل واگذاری‌ها را شامل می شود.

گفتنی است؛ طبق قانون، سال ۹۳ آخرین مهلت قانونی برای واگذاری شرکتهای دولتی تعیین شده بود که این مهلت در سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ تمدید شده است.

همچنین بر اساس فهرست منتشر شده بنگاه‌های دولتی قابل واگذاری، قرار است در سالجاری ۳۳۷ بنگاه واگذاری شود که از این میان تعداد ۲۳۰ بنگاه در گروه یک و ۱۰۷ بنگاه در گروه ۲ قرار دارند.منبع

دسته بندی: بورس و بیمه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد