پاسارگاد

بانک‌پاسارگاد، در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود و جهت بهره‌مندی علاقمندان، پژوهشگران و محققان، به استانداری سیستان و بلوچستان و امام‌جمعه اهل سنت زاهدان، هر کدام یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ را اهداء کرد.

به گزارش نوین بانک به نقل از روابط‌ عمومی بانک‌ پاسارگاد ، این بانک در ادامه‌ی طرح اهدای کتب نفیس به مراکز علمی ، دانشگاه‌ها ،  نهادها و سازمان‌های مختلف ، طی مراسمی یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ را به دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان و مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام‌جمعه اهل سنت زاهدان اهدا کرد.

همچنین امام‌جمعه اهل سنت زاهدان، اینگونه حمایت‌ها را در راستای توسعه فرهنگ اسلامی و دینی ارزشمند خواند و نگاه مدیران بانک‌پاسارگاد را به مقوله مسئولیت‌های اجتماعی ستود.

وی همچنین کتاب نفیس «قرآن طباخ» را هدیه‌ای گرانسنگ خواند و ضمن تشکر ویژه از دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، اظهار داشت: بی‌شک ارزشمندتر، فاخرتر و گرانمایه‌تر از این هدیه وجود ندارد. این کتاب نفیس در مسجد مکی، برای بهره‌مندی علاقمندان قرار داده‌ خواهد شد.

در این مراسم، استاندار زاهدان از توجه و اهتمام ویژه بانک‌پاسارگاد به فرهنگ و هنر کشور قدردانی کرد و اینگونه اقدامات را بسیار ارزشمند خواند. وی خواستار استمرار حمایت‌های بانک‌پاسارگاد در این مسیر شد.

گفتنی است «مصحف شریف خراسان» به خط عبدالله طباخ هروی، از قرآن‌های نفیس و کم‌نظیر گنجینه‌ی آستان قدس رضوی است که در قرن نهم هجری و در زمان حکومت سلطان بایسنقر به رشته تحریر در آمده‌ است.

این کتاب در سال ۱۳۹۴ با حمایت بانک‌پاسارگاد چاپ و رونمایی شد. کتاب در قطع رحلی سلطانی، ۳۳*۴۷ سانتی‌متر مربع که در چاپخانه راش آلمان به مدت سه سال به چاپ رسیده‌است، به جهت نوع تذهیب ، خوشنویسی و کتابت بی‌نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته‌ شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده‌است.

 

اخرین اخبار بانک ها ؛ اخبار بورس و اخبار بیمه را در پایگاه خبری نوین بانک دنبال کنید.

دسته بندی: اخبار بانک ها, بانک پاسارگاد, ویژه خبری, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد