به گزارش نوین بانک به نقل از بینا و به  نقل از رویترز، به دنبال آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی بازارهای جهانی تحت الشعاع این اقدام «پیونگ یانگ» قرار گرفت و تاثیر منفی بر روی آنها گذاشت. در همین حال شاخص بورس کشورهای آسیایی نیز به این آزمایش هسته ای واکنش منفی نشان داد و میانگین شاخص بورس منطقه […]

به گزارش نوین بانک به نقل از بینا و به  نقل از رویترز، به دنبال آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی بازارهای جهانی تحت الشعاع این اقدام «پیونگ یانگ» قرار گرفت و تاثیر منفی بر روی آنها گذاشت.

در همین حال شاخص بورس کشورهای آسیایی نیز به این آزمایش هسته ای واکنش منفی نشان داد و میانگین شاخص بورس منطقه آسیا-اقیانوسیه در خارج از ژاپن ۴ دهم درصد کاهش یافت. بورس «نیکی» ژاپن هم ۹ دهم درصد روند نزولی به خود گرفت.  شاخص بورس «کاسپی» کره جنوبی ۴ دهم درصد تنزل پیدا کرد.

همچنین دلار در برابر ین ژاپن با کاهش روبرو شد و در برابر ۱۰۹.۲۲ ین رسید.  دلار آمریکا در مقابل فرانک سوئیس به ۰.۹۶۱۰ فرانک کاهش یافت؛ ضمن اینکه شاخص دلار در مقابل ۶ سبد اصلی ارز جهان با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۹۲.۶۷۴ واحد رسید،  هر یورو هم به ۱.۱۸۸۰ دلار کاهش یافت.

در بازار جهانی طلا هم هر اونس فلز زرد با ۶ درصد افزایش قیمت به یکهزار و ۳۳۲ دلار و ۲۰ سنت رسید که بیشترین رقم در ۱۰ ماه اخیر محسوب می شود.

منبع

دسته بندی: بورس و بیمه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد