تحلیلگران کامن ولس بانک استرالیا پیش بینی می کنند که قیمت جهانی طلا تا پایان سال آینده کاهش خواهد یافت ولی سال ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای سرمایه گذاری و خرید طلا خواهد بود.

 به گزارش نوین بانک:تحلیلگران بانک کامن ولس تاکید کردند: سرمایه گذاران بین المللی بهتر است برای خرید کمی صبر کنند و منتظر کاهش قیمت به زیر ۱۲۵۰ دلار در هر اونس باشند. پیش بینی می شود قیمت طلا تا اوایل سال آینده به کمتر از ۱۲۵۰ دلار برسد و این بهترین زمان برای خرید طلا خواهد بود.
افزایش قیمت طلا به بالای ۱۳۰۰ دلار در هر اونس بهترین فرصت برای فروش خواهد بود. پیش بینی می شود قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی در محدوده ۱۲۵۰ تا ۱۳۰۰ دلار در نوسان خواهد بود.
پیش بینی بانک کامن ولس نشان می دهد که میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماه پایانی امسال به بیش از ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید و این رقم تا پایان سال آینده به ۱۲۵۰ دلار بازخواهد گشت.
به اعتقاد تحلیلگران این بانک، جرومی پاول که از سوی رئیس جمهور آمریکا به عنوان رئیس جدید فدرال رزرو انتخاب شده، فردی میانه رو خواهد بود و سیاست های فعلی فدرال رزرو برای افزایش تدریجی نرخ بهره و عادی سازی سیاست های پولی انبساطی را دنبال خواهد کرد.
عامل مهم دیگری که می تواند بر قیمت جهانی طلا تاثیرگذار باشد، اصلاحات مالیاتی دولت آمریکا خواهد بود. به نظر می رسد اصلاحات مالیاتی دولت آمریکا در نهایت به نفع ارزش دلار خواهد بود و این مساله قیمت طلا را تحت فشار زیادی قرار می دهد.
البته تنش های سیاسی بین المللی هم می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت جهانی طلا در سال آینده باشد. احتمالا ریسک های سیاسی دیگری نیز در بازارهای بین المللی وجود دارد که فعلا کسی نمی تواند پیش بینی کند.
تنش های سیاسی بین المللی معمولا موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا می شود.
به نوشته طلا، نوسانات ارزش دلار آمریکا سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان از جمله آمریکا ژاپن و اروپا و همین طور تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

دسته بندی: اخبار بانک ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد