سودسپرده

بر اساس گزارش نهائی کمیسیون تلفیق ،بانکها و بیمه های دولتی مجاز به دریافت سود از حسابهای سپرده گذاری کوتاه مدت و بلند مدت خواهند بود.

به گزارش نوین بانک به نقل از اخبار بانک، بر اساس گزارش نهائی کمیسیون تلفیق با ریاست غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون تلفیق لایجه بودجه ۹۷ ، بانکها و بیمه های دولتی مجاز به دریافت سود از حسابهای سپرده گذاری کوتاه مدت و بلند مدت خواهند بود.

بر این اساس ، طبق بند الحاقی ۴ گزارش کمیسیون تلفیق، دستگاههای مشمول ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و ماده ۵ قانون خدمات کشوری ، به استثناء بانک ها و بیمه های دولتی مجاز به دریافت سود سپرده از حسابهای سپرده گذاری کوتاه مدت و بلند مدت نزد بانکها نبوده و سود حسابهائی که تحت هر عنوان قبل از تصویب این قانون افتتاح گردیده باید به حساب خاصی نزد حزانه دارزی کل کشور و به صورت صد در صد تخصیص یافته بر اساس فانن محاسبات عمومی هزینه گردد ، دیوان محاسبات مجاز به بررسی این حسابها است.

پیش ازین علی‌اصغر یوسف‌نژاد در تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ گفت: در مصوبه دیگری مقرر شد کلیه دستگاه‌های مشمول ماده ۲۹ قانون برنامه ششم و ماده پنج قانون مدیریت خدمات کشوری (قوای سه گانه، دانشگاه ها، شرکتهای بیمه دولتی موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی بنیادهای و نهادهای انقلاب و …) مجاز نیستند از سپرده‌گذاری کوتاه مدت و بلند مدت خود نزد بانکها سود دریافت کنند. حسابهایی که تحت هر عنوان قبل از تصویب این قانون افتتاح شده سود آن باید به حساب اختصاصی آن دستگاه نزد خزانه داری واریز و به صورت صد در صد تخصیص یافته براساس قانون محاسبات عمومی هزینه شود. دیوان محاسبات نیز مجاز رسیدگی به این حسابها است.

دسته بندی: اخبار بانک ها, اخبار موسسه های مالی, بورس و بیمه, ویژه خبری, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد