تمديد يک‌ماهه قراردادها، منحصر به سپرده‌ های سرمايه‌گذاری ۲ الی ۱۱ شهریور ۹۶ است  ۷ شهريور ۱۳۹۷ تمديد يک‌ماهه قراردادهای سپرده‌گذاری صرفاً معطوف و منحصر به قراردادهاي سپرده‌ سرمايه‌گذاری مدت‌دار يکساله‌ای است که طی ۲ شهریور الی ۱۱ شهریور ۹۶ منعقد شده است. همچنین افتتاح سپرده سرمايه‌گذاری مدت‌دار جديد با رعايت نرخ سود علی الحساب مصوب […]

تمديد يک‌ماهه قراردادها، منحصر به سپرده‌ های سرمايه‌گذاری ۲ الی ۱۱ شهریور ۹۶ است


 ۷ شهريور ۱۳۹۷

تمديد يک‌ماهه قراردادهای سپرده‌گذاری صرفاً معطوف و منحصر به قراردادهاي سپرده‌ سرمايه‌گذاری مدت‌دار يکساله‌ای است که طی ۲ شهریور الی ۱۱ شهریور ۹۶ منعقد شده است. همچنین افتتاح سپرده سرمايه‌گذاری مدت‌دار جديد با رعايت نرخ سود علی الحساب مصوب شورای پول و اعتبار ابلاغی و حداکثر به ميزان ۱۵ درصد مجاز می باشد. 

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، پيرو بخشنامه شماره ۱۸۴۶۶۴‏/۹۷ مورخ ۲۹‏/۵‏/۱۳۹۷ موضوع اعلام امکان تمديد يک‌ماهه قرارداد سپرده‌های سرمايه‌گذاری مدت‌دار و با توجه به پرسش‌ها و برداشت‌های متفاوت شبکه بانکی کشور از مفاد این بخشنامه، بانک ها و موسسات اعتباری  موارد زیر را مدنظر قرار دهند:

۱- همچنان که پيش‌تر اعلام شد سياست‌های جديد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ايران درخصوص نرخ‌ سود سپرده‌های بانکی متناسب با شرايط و اقتضائات روز در دست تدوين بوده و به زودی به شبکه بانکی کشور ابلاغ خواهد شد.

۲- تأکيد می شود تمديد يک‌ماهه قراردادهای سپرده‌گذاری صرفاً معطوف و منحصر به قراردادهای سپرده‌ سرمايه‌گذاری مدت‌دار يکساله‌ای است که در سال گذشته و در بازه زمانی ۲‏/۶‏/۱۳۹۶ الی ۱۱‏/۶‏/۱۳۹۶ منعقد شد.

۳- قراردادهای سپرده‌گذاری مذکور با همان شرايط قرارداد و صرفاً حداکثر تا مدت‌ يک‌ماه ديگر قابل تمديد است. لذا تمديد قراردادهای سپرده‌گذاری مورد اشاره برای مدتی بيش از يک‌ماه به هيچ وجه مجاز نمی باشد.

۴- افتتاح سپرده سرمايه‌گذاری مدت‌دار جديد با رعايت نرخ سود علی الحساب مصوب شورای پول و اعتبار ابلاغی طی بخشنامه شماره ۱۷۳۷۹۳‏/۹۶ مورخ ۵‏/۶‏/۱۳۹۶ و حداکثر به ميزان ۱۵ درصد مجاز می باشد. 

۵- بديهی است اين بانک همچنان بر اين مهم که بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غيربانکی بايد در تعيين و اعلام نرخ سود علیالحساب سپرده‌های مذکور با تحليلی جامع و برآورد شرايط و روندهای آتي اقتصادی، ابتدا نرخ سود مورد انتظار سپرده‌های سرمايه‌گذاری در پايان دوره را پيش‌بينی کرده و سپس درصدی از آن را به عنوان نرخ سود علی الحساب سپرده‌های سرمايه‌گذاری تعيين کنند و بدين‌لحاظ نرخ سود علی الحساب می بايد همواره کمتر از نرخ سود قطعی پايان دوره باشد، تأکيد دارد.منبع

دسته بندی: اخبار بانک ها, بانک مرکزی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد