۵ تير ۱۳۹۷ نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به خرداد‌ماه ۱۳۹۷ نسبت به دوازده ماه منتهی به خرداد‌ماه ۱۳۹۶ معادل ۹٫۴ درصد است. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، خلاصه نتایج به‌دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۵ به شرح زیر است: –    شاخص بهای کالاها […]


 ۵ تير ۱۳۹۷


نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به خرداد‌ماه ۱۳۹۷ نسبت به دوازده ماه منتهی به خرداد‌ماه ۱۳۹۶ معادل ۹٫۴ درصد است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، خلاصه نتایج به‌دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۵ به شرح زیر است:

–    شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در خردادماه ۱۳۹۷ به عدد ۱۲۲٫۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۴٫۳ درصد افزایش یافت.

–    شاخص مذکور در خردادماه ۱۳۹۷ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل۱۳٫۷ درصد افزایش داشته است.

همانگونه که ملاحظه مي‌شود شاخص بهاي کالاها و خدمات مصرفي تحت تأثير التهابات اخير ارزی، افزايش  ۴٫۳ درصدی را در خردادماه سال جاری در مقايسه با ماه قبل تجربه کرده است. عليرغم اين موضوع، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به خرداد ۱۳۹۷ کماکان در محدوده تک رقمی قرار دارد. اميد می رود با تقويت سياست‌های انضباط گرايانه و ارتقای هماهنگی و سازگاری سياست‌های مالی، پولی، ارزی و تجاری از دستاورد مهار تورم صيانت لازم به‌عمل آمده و نرخ تورم در محدوده تک رقمی استمرار يابد.
 

 

1

 منبع

دسته بندی: اخبار بانک ها, بانک مرکزی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد