به گزارش نوین بانک به نقل از بینا و به نقل از امیرهامونی با تشریح آخرین تغییرات تابلوهای معاملاتی بازار پایه افزود: اگر شرکت‌ها از چتر نظارتی خارج شوند ویا اوراق خارج از فرابورس و بورس معامله شوند با بازار سیاه غیرشفاف و غیرمنتظمی مواجه خواهیم بود که کنترل آن مشکل است. به گفته مدیرعامل […]


به گزارش نوین بانک به نقل از بینا و به نقل از امیرهامونی با تشریح آخرین تغییرات تابلوهای معاملاتی بازار پایه افزود: اگر شرکت‌ها از چتر نظارتی خارج شوند ویا اوراق خارج از فرابورس و بورس معامله شوند با بازار سیاه غیرشفاف و غیرمنتظمی مواجه خواهیم بود که کنترل آن مشکل است.

به گفته مدیرعامل فرابورس ایران، تعداد ۱۴ شرکت از شرکت‌هایی که شرایط انتقال به تابلو “پایه ج” را داشتند با رعایت معیارهای شفافیت در تابلو “پایه ب” باقی مانده‌اند.

وی تصریح کرد: مقرر شده فرابورس ایران با همکاری رایان بورس(متولی سامانه کدال) مهلت‌های قانونی ارسال اطلاعات شرکت‌های موجود در بازار پایه را به هیات مدیره و مدیران آن‌ها از طریق سامانه پیامکی اطلاع‌رسانی کند.

مدیرعامل فرابورس ایران اظهارداشت: بازار پایه مانند بخش مراقبت‌های ویژه برای شرکت‌ها عمل می‌کند. یک سوم از شرکت‌ها در بازار پایه هستند و به لحاظ نظارتی وقت و انرژی زیادی از سازمان بورس و فرابورس می‌گیرند اما باید به این شرکت‌ها اجازه ریکاوری بدهیم.

وی ادامه داد:‌ شرکتی مانند بهپاک که در بازار پایه بوده‌ هم‌اکنون به بازار دوم فرابورس ارتقا یافته است. در واقع فرابورس نقش تسهیل‌گری در ارتقای شرکت‌ها دارد و در این زمینه تلاش می‌کند.

هامونی بیان کرد: بازار پایه بستری ایجاد می‌کند تا سهامداران شرکت‌هایی که قبلا خارج از بورس بوده‌اند را تنبیه نکنیم و فرصتی برای معامله سهمی که دارند را فراهم کنیم.

بهنام محسنی معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران نیز وضعیت و شرایط معاملات بازار پایه را تشریح کرد و گفت که سهام شرکت‌های موجود در بازار “پایه ج”در روزهای زوج قابل معامله است.منبع

دسته بندی: بورس و بیمه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد