با اجرای طرح ضربتی بانک مرکزی، روزانه ۲۴۰۰ نفر در مناطق محروم وام ازدواج دریافت کردند  ۱ شهريور ۱۳۹۶ ميانگين پرداختي روزانه وام ازدواج با اجرای طرح ضربتی در مردادماه توسط ۱۱ بانک عامل و ساير بانک ها در استان های محروم و کم برخوردار به بيش از ۲۴۰۰ نفر رسيده است. […]
با اجرای طرح ضربتی بانک مرکزی،


روزانه ۲۴۰۰ نفر در مناطق محروم وام ازدواج دریافت کردند


 ۱ شهريور ۱۳۹۶

روزانه ۲۴۰۰ نفر در مناطق محروم وام ازدواج دریافت کردند

ميانگين پرداختي روزانه وام ازدواج با اجرای طرح ضربتی در مردادماه توسط ۱۱ بانک عامل و ساير بانک ها در استان های محروم و کم برخوردار به بيش از ۲۴۰۰ نفر رسيده است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، به مناسبت اول ذي‌الحجه، سالروز پيوند گل باغ نبوي حضرت فاطمه زهرا(س) با اميرالمومنين مولا علي (ع) و روز ازدواج، گزارش عملکرد يک ماهه طرح ضربتي اعطای وام قرض‌الحسنه ازدواج که حاکی از روند مطلوب اجرای این طرح است، منتشر می‌شود.

بر اساس این گزارش از ابتدای مردادماه سال جاری با طرح ضربتی وام ازدواج، در مجموع ۲۴۵ هزار فقره وام ازدواج به زوجین اعطا شده است که ۶۰ هزار فقره از آن در استان‌های محروم و کم برخوردار و ۱۸۵ هزار فقره در سایر استان‌ها و مناطق کشور تخصیص یافته است.

آمار پرداختی در چهارماهه اول سال جاری به طور ميانگين براي تمام بانک‌های عضو در سامانه وام ازدواج (۳۱ بانک) تعداد ۷۵ هزار نفر بوده است، که در مردادماه پرداختي از نظر تعداد بيش از ۳برابر شده است.

ميزان پرداختی روزانه تمام بانک‌های عضو سامانه وام ازدواج در چهار ماهه اول سال جاري در استان‌هاي محروم وکم‌برخوردار به‌طور متوسط بيش از ۶۰۰ نفر بوده است، این در حالی است که در مردادماه و با اجرای طرح ضربتی وام ازدواج ميانگين پرداختی روزانه توسط ۱۱ بانک عامل و ساير بانک ها به بيش از ۲۴۰۰ نفر رسيده است.

در طول اجراي اين طرح و با پرداخت‌هاي به عمل آمده، تعداد افراد در صف که ثبت‌نام آنان مربوط به قبل از سال ۱۳۹۶ بوده است، در حال حاضر به ۴۵ هزار نفر کاهش يافته است.

 اميد است با اجرای کامل طرح، در ابتداي مهرماه سال جاري صرفاً افراد ثبت نامي سال ۱۳۹۶ ( افراد درصف مربوط به سه ماهه دوم سال) در صف دريافت وام قرار داشته باشند.

شایان ذکر است در مردادماه امسال، تعداد وام دريافتي از سوي متقاضيان زن ۱۱۴ هزار نفر و متقاضيان مرد ۱۳۱ هزار نفر بوده است. همچنین بيشترين دريافت کنندگان وام ازدواج در طول اين دوره از نظر سنی، در بين زنان ۲۰ تا ۲۵ سال و در آقايان بين ۲۵ تا ۳۰ سال سن قرار دارند.

گفتنی است در پایان مردادماه سال جاری ۳۴۰ هزار نفر در صف دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج قرار دارند که ۱۰۰ هزار نفر از آنها در طول مرداد ماه ثبت‌نام کرده‌اند.

لازم به ذکر است که تعداد افراد ثبت نام شده جديد در چهار ماهه اول سال جاري و قبل از اجراي طرح، ۲۰۵ هزار نفر بوده است. بنابراین در مردادماه، ثبت نام در سامانه قرض الحسنه ازدواج رشد بي سابقه ۱۰۰ درصدی داشته‌ است.

در پايان بانک مرکزی ضمن تشکر از تمام همکاران نظام بانکي کشور اعم از مديران، سرپرستي‌های استان ها، شعب و همکاران روابط عمومي بانک‌ها، انتظار دارد که با تلاش و جديت بيشتر برای رسيدن به حداقل پرداخت ۵۰۰ هزار فقره وام ازدواج در پايان طرح اقدام کنند. همچنین لازم است مجدداً‌ تأکید شود که مزدوجين محترم در صورت تعيين شعبه سريعاً جهت ارائه مدارک به شعب تعيين شده به منظور تسريع در اخذ وام خود اقدام لازم را به عمل آورند.منبع

دسته بندی: اخبار بانک ها, بانک مرکزی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد