زمان پرداخت حساب سپرده گذاران ثامن توسط بانک پارسیان

بانک پارسیان، عامل بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار شد تا حساب های سپرده گذاران ثامن را تعیین تکلیف کند. بانک پارسیان درباره زمان پرداخت حساب های سپرده گذاران موسسه ثامن اعلام کرد: پرداخت ها از 20 تیر شروع می شود.

به گزارش بانک نوین به نقل از آفتاب آی آر:بانک پارسیان، عامل بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار شد تا حساب های سپرده گذاران ثامن را تعیین تکلیف کند. بانک پارسیان درباره زمان پرداخت حساب های سپرده گذاران موسسه ثامن اعلام کرد: پرداخت ها از ۲۰ تیر شروع می شود.

بانک پارسیان، عامل بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار شد تا حساب های سپرده گذاران ثامن را تعیین تکلیف کند. بانک پارسیان درباره زمان پرداخت حساب های سپرده گذاران موسسه ثامن اعلام کرد: پرداخت ها از ۲۰ تیر شروع می شود.

مدیرعامل بانک پارسیان با اعلام نرخ جدید سپرده های یکساله گفت: این بانک به عنوان عامل بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، حساب‌های سپرده گذاران ثامن را تعیین تکلیف کرده و قبل از ۲۰ تیر پرداخت‌ها آغاز خواهد شد.
کوروش پرویزیان به صدا و سیما گفت: سررسید برخی از قرارداد‌ها ۱۴ ماهه و برخی ۱۷ ماهه بود که اکنون سررسید قراردادهای ۱۴ ماهه فرا رسیده و در سایت بانک مرکزی و بانک پارسیان نحوه مراجعه سپرده گذاران ثامن الحجج به شعب این بانک برای دریافت ما به التفاوت ذکر شده در قرارداد را اطلاع رسانی خواهیم کرد.
وی افزود: البته تا این لحظه ۱۰ هزار حساب، متعلق به ۵ هزار نفر که ارقام بالایی است هنوز تعیین تکلیف نشده که در این باره هیئت تسویه‌ای در بانک مرکزی شکل گرفته و این هیئت درباره این افراد مسئول است.در ارتباط با همه افرادی که برگ تعهد بانک پارسیان را دارند، پرداخت‌ها را آغاز خواهیم کرد ضمن اینکه سقف ارقام تعیین تکلیف شده ۳۰۰ میلیون تومان است.
این مقام مسئول ادامه داد: ابتدا تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان سپس تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و در نهایت برای افرادی که تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان برگ تعهد از بانک پارسیان دارند به ترتیب پرداخت‌ها صورت می‌گیرد.
پرویزیان گفت: بانک مرکزی و شبکه بانکی با کنترل تورم و رفع تنگناهای مالی بنگاه‌های تولیدی، تلاش کردند نرخ سود سپرده و تسهیلات را متعادل کنند.نرخ سود بانکی دربازه‌ای حدود ۳۰ درصد بود که با تصمیم گیری شورای پول و اعتبار به حدود ۱۸ درصد کاهش یافت اما متاسفانه به علت نیازمندی هایی که دولت در انتشار اوراق داشت نوساناتی در نرخ سود اتفاق افتاد.
وی اظهار امیدواری کرد: در نیمه اول سال جاری شاهد کاهش دوباره نرخ سود بانکی باشیم تا تعادل بهتری در بازار پول به وجود آید.اجرایی کردن نرخ سود ۱۵ درصد برای سپرده یکساله به عنوان مصوبه شورای پول و اعتبار از جهت گیری‌های اصلی نظام بانکی است، از نظر قانونی تکلیف شده که به این سمت حرکت کنیم، اما محدویت‌های مختلف، مشکلاتی را ایجاد کرده که امیدواریم ازجانب دولت و بانک مرکزی رفع شود.
پرویزیان اظهار داشت: برای سپرده‌های یکساله جدید نرخ ۱۵ درصد اجرایی شد، اما سپرده هایی هم در شبکه بانکی وجود دارد که حساب‌های آن مربوط به قبل است و بانک‌ها هم باید به تعهدات گذشته عمل کنند و تا زمان سر رسید قرارداد‌ها بانک‌ها به پرداخت این نرخ بالاتر متعهد هستند.

دسته بندی: اخبار بانک ها, اخبار موسسه های مالی, ثامن برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد