سامانه پرداخت با فناوری NFC در بانک ملت/ ۳ ویژگی همراه بانک جدید

سامانه پرداخت با فناوری NFC در بانک ملت/ ۳ ویژگی همراه بانک جدید با حضور مقامات بانک‌ مرکزی صورت گرفت: سامانه همراه بانک جدید و پرداخت از طریق NFC بانک ملت با حضور مقامات بانک مرکزی و مسئولان این بانک بورسی رسما” رونمایی شد. به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، ناصر حکیمی مدیرکل فناوری […]

سامانه پرداخت با فناوری NFC در بانک ملت/ ۳ ویژگی همراه بانک جدید


با حضور مقامات بانک‌ مرکزی صورت گرفت:

سامانه پرداخت با فناوری NFC در بانک ملت/ ۳ ویژگی همراه بانک جدید

بانک ملت

سامانه همراه بانک جدید و پرداخت از طریق NFC بانک ملت با حضور مقامات بانک مرکزی و مسئولان این بانک بورسی رسما” رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، ناصر حکیمی مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی در این مراسم اظهار داشت: کمتر بانکی مانند بانک ملت وجود دارد که بحث توسعه بازار و رضایت مشتریان را تا این حد بر فناوری مبتنی کرده باشد.خدمات الکترونیک قابل ارائه از بانک ملت به عنوان بانک پیشگام و خط شکن در زمینه بانکداری الکترونیک در خاورمیانه و شمال آفریقا بی نظیر است.

وی با اشاره به کاهش رویکرد مشتریان به استفاده از اینترنت بانک و افزایش نفوذ تلفن همراه در بین جامعه تاکید کرد: با افزایش روز به روز کیفیت شبکه های اینترنت همراه، استراتژی و راهبرد اصلی بانک ها در زمینه بازاریابی و جذب مشتری باید مبتنی بر تلفن همراه باشد که خوشبختانه بانک ملت در این زمینه، پیشگامی را حفظ کرده است.

حکیمی ادامه داد: استفاده از تلفن همراه برای ارائه خدمات بانکداری الکترونیک به ویژه از طریق بسترNFC یک فرصت و میان بر است که باعث کاهش هزینه های سنگین صدور کارت های بانکی خواهد شد.بانکداری همراه یک راهبرد طولانی است که ارتباط مشتریان را با بانک تقویت خواهد کرد.

هادی اخلاقی مدیرعامل بانک ملت نیز با قدردانی از مساعدت های بانک مرکزی در زمینه توسعه ابزارهای بانکداری الکترونیک اظهار داشت: بانک ملت در ۳ دهه گذشته، مسیر را با ثبات طی کرده،به ویژه در یک سال اخیر با بازچیدمان در حوزه فناوری اطلاعات و دیگر بخش ها سعی کرده تا با شتاب بیشتری، حضور نوآورانه را در نظام بانکی تداوم ببخشد.

وی با تاکید بر اینکه بخش فناوری اطلاعات بانک ملت، برنامه های وسیعی را برای ایجاد تحول پرشتاب در این حوزه برای سال های ۹۶ و ۹۷ در دستور کار دارد، افزود: یکی از این محصولات در زمینه تلفن همراه و فناوری NFC امروز به صورت رسمی رونمایی شد.این بانک در تلاش است تا همچون گذشته گام های بلند و مستحکمی را در این زمینه بردارد و در کنار بانک مرکزی، از فرصت ها در ارائه خدمات باکیفیت و در خور شان مشتریان، بهترین استفاده را انجام دهد.

اخلاقی اظهار امیدواری کرد: با برگزاری مجمع سالانه بانک ملت در پایان تیرماه، مردم دستاوردهای یک سال تلاش بی وقفه کارکنان این بانک را مشاهده کنند.

علی رضا لگزایی عضو هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل بانک ملت نیز در این برنامه،استراتژی اصلی این بانک را پایداری کسب و کار در حوزه الکترونیک خواند و گفت: زیرساخت های تجهیز شده، همواره در حال تکامل است که این امر موجب شده تا تراکنش های انجام شده از طریق مدیاهای این بانک با کمترین خطا رو به رو شود.

وی آماری از عملکرد بانک ملت در حوزه بانکداری الکترونیک ارائه کرد و اظهار داشت: تعداد تراکنش های غیرحضوری مشتریان این بانک در سال ۹۱ بالغ بر ۸۵۵ میلیون تراکنش بوده که این تعداد در سال ۹۵ به بیش از ۵ میلیارد تراکنش افزایش یافته است.مشتریان در سال گذشته ۹۸ درصد تراکنش ها را خارج از محیط شعب این بانک انجام داده اند.

لگزایی ادامه داد: مدیریت هزینه و بهبود کانال های درآمدی از طریق استفاده از بستر و مدیاهای غیرحضوری مانند همراه بانک و بانکداری اینترنتی، استراتژی بانک ملت است به گونه ای که در سال ۹۵، ۱۵۳ میلیون تراکنش در بستر بانکداری اینترنتی و ۱۳۱ میلیون تراکنش از طریق همراه بانک ملت انجام شده که رشدی بیش از ۵۰ درصدی را نسبت به سال ۹۴ داشته است.

هادی سپانلو مدیر امور طرح و برنامه بانک ملت نیز امنیت بالا و استفاده از اثر انگشت برای ورود به سامانه، نمای بصری کاربرپسند با استفاده از گزینه های زیبا، توسعه خدمات و ارائه ۱۰۳ خدمت را از جمله ویژگی های همراه بانک جدید ملت خواند و گفت: بالغ بر ۵۰ درصد کارتخوان ها یعنی حدود ۴۴۰ هزار دستگاه پایانه فروشگاهی این بانک به فناوری NFC مجهز شده که از طریق آن، پرداخت از طریق این دستگاه ها، بدون نیاز به کارت بانکی قابل انجام خواهد بود.

انتهای پیام

دسته بندی: اخبار بانک ها, بانک ملت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد