سود سپرده بانکی کوتاه مدت

بانک ها و موسسات مالی و اعتباری بیم آن دارند که در صورت واریز یک مرحله ای سود ۲۰ درصد مورد مواخذه بانک مرکزی و هیئت انتظامی بانک ها قرار گرفته و جرائمی را برای آنها در نظر گرفته شود.

به گزارش نوین بانک به نقل ازاخبار بانک، اوایل شهریور ماه سال جاری بود که بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای به شبکه بانکی از آنها خواسته بود که نرخ های سود سپرده های خود را کاهش و به حداکثر ۱۰ درصد برای حساب های کوتاه مدت و ۱۵ درصد برای حساب های بلند مدت تغییر دهند.

در همان ۱۰ روز نخست شهریورماه بسیاری از بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری تا پاسی از شب در شعبه حضور داشته تا حساب های کوتاه مدت نرخ سود پایین را به حساب های بلند مدت با نرخ سود بیش از ۱۵ درصد تغییر دهند.

همچنین برخی دیگر از بانک ها حساب های کوتاه مدت بیش از ۱۵ و ۲۰ درصد را برای همان چند روز ابتدای شهریور ماه افتتاح و اعلام کردند تا یک سال آینده به همان طریق نرخ سود بالا به آنها پرداخت می شود.

البته تعدادی از بانک ها و موسسات اعتباری برای پرداخت نرخ سود بالای ۲۰ درصد سود پرداختی را به صورت دو مرحله ای واریز می‌کردند. به عبارت دیگر نرخ اصلی که معمولاً ۱۰ درصد است در نخستین ساعات بامداد اول دی ماه به حساب مشتریان واریز و در بامداد دوم و سوم دی ماه نیز ما به تفاوت نرخ سود ۱۰ درصد تا نرخ سود ۲۰ تا ۲۲ درصد به حساب مشتریان واریز شده است.

به گزارش نوین بانک به نقل از سایت اخبار بانک، این واریز سود دو مرحله ای که ناشی از تخلف بانک موسسه مالی و اعتباری می باشد همچنان در برخی از بانکها ادامه دارد و بانک مرکزی نیز ترجیح می‌دهد در این مورد سکوت را پیشه کنند. بانک ها و موسسات مالی و اعتباری بیم آن دارند که در صورت واریز یک مرحله ای سود ۲۰ درصد مورد مواخذه بانک مرکزی و هیئت انتظامی بانک ها قرار گرفته و جرائمی را برای آنها در نظر گرفته شود.

دسته بندی: اخبار بانک ها, ویژه خبری, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد