سکه

محمدرضا پور ابراهیمی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به حراج سکه از سوی بانک مرکزی، بیان داشت:از اقدام بانک مرکزی دراین زمینه مطلع هستیم و فلسفه این کار برای کاهش التهاب و مدیریت بازار سکه است که تا حدودی قابل قبول است اما باید پیش بینی شود که این اقدام تا چه اندازه موفقیت آمیز خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی نوین بانک : رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حراج سکه به جیب دلالان ریخته می شود گفت این روش به نفع کشور نیست.
به گزارش نوین بانک ،محمدرضا پور ابراهیمی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به حراج سکه از سوی بانک مرکزی، بیان داشت:از اقدام بانک مرکزی دراین زمینه مطلع هستیم و فلسفه این کار برای کاهش التهاب و مدیریت بازار سکه است که تا حدودی قابل قبول است اما باید پیش بینی شود که این اقدام تا چه اندازه موفقیت آمیز خواهد بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درست است که حراج سکه از سوی بانک کارگشایی برای کنترل و مدیریت التهاب بازار است اما این سوال وجود دارد که آیا همه ابعاد این طرح دیده است یا تنها به یک موضوع آن پرداخته شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت سکه به دلیل متغییرهای اقتصادی است، گفت: با این حال برای انجام هر اقدام و تصمیم‌گیری در اقتصاد نیامند تحلیل عوامل متخصص و دقیق هستیم و بررسی کنیم در شرایطی که تفاوت قیمت سکه بین نرخ بانک مرکزی و بازار میانگین ۱۵۰ هزار تومان است، حراج سکه چه اثری دارد.

وی با بیان اینکه باید تاثیر حراج سکه بر بازار ارزیابی شود، بیان داشت: لازم است بررسی کنیم که حراج سکه رانتی توزیع می شود و چه تغییری در بازار سکه می گذارد، همچنین باید عوامل موثر در این قضیه شناسایی و مدیریت شود و انتظار می رود که عملکرد بانک مرکزی نیز به تناسب تغییر کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رفع اختلاف قیمت سکه بین بازار و بانک مرکزی با استناد به عدله محاسباتی و توزیع حجم قابل قبولی از سکه امکان پذیر است اما با توجه به میزان این اختلاف به نظر می رسد سود حراج سکه به جیب دلالان می رود و در نهایت به نفع کشور نیست

دسته بندی: اخبار بانک ها, اخبار موسسه های مالی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد