عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه بانک مرکزی در کنترل نوسانات نرخ ارز موفق بود، گفت: عملکردها به گونه‌ای باشد که عده‌ای تصور نکنند سود افزایش نرخ ارز برای دولت است.

به گزارش نوین بانک:سیدتقی کبیری در خصوص نوسانات نرخ ارز و احتمال افزایش دوباره آن، اظهارداشت: در نوسانات نرخ ارز در هفته‌های اخیر عوامل متعددی تاثیرگذار بود که یکی از آنها بحثی بود که در کاهش نرخ سود بانک وجود داشت، اما خوشبختانه در هفته‌ای که احتمال داده می‌شد سپرده گذاران سپرده‌های خود را به سمت بازارهای ارز، خودرو و یا مسکن ببرند چنین اتفاقی صورت نگرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: بانک مرکزی باید موضوع تک نرخی شدن ارز را مشخص کند و شرایط اینگونه نباشد که عده‌ای تصور کنند اولین ثمره افزایش نرخ ارز برای دولت است. وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد مواضع ترامپ در خصوص برجام تاثیر موقتی در نوسانات نرخ ارز داشت، گفت: اما خوشبختانه پیش‌بینی‌هایی که می‌شد در خصوص اثرات مواضع ترامپ در افزایش شدید نرخ ارز محقق نشد و مدیریت بانک مرکزی در کنترل نرخ ارز بسیار تاثیرگذار بود.

وی که با خبرگزاری خانه ملت گفتگو کرد، افزود: یکی از وظایف بانک مرکزی این است که به‌ گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که اگر ارز در موارد اینچنینی دچار چالش شد توان کنترل آن وجود داشته باشد.

کبیری با اشاره به اینکه در بحث بودجه سال آینده مطرح شد که نرخ ارز تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش پیدا کند که این مسئله نیز در افزایش نرخ ارز تاثیرگذار بود، ادامه داد: بانک مرکزی در حوزه نرخ ارز باید مدیریت را در دست بگیرد، نقدینگی را کنترل کند و در بحث ایستایی نرخ برنامه داشته باشد که یکی از آنها بحث تک نرخی کردن نرخ ارز است.

دسته بندی: اخبار بانک ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد