دسته چک

افزایش کارمزد های صدور دسته چک های جدید در شبکه بانکی ضروری است.

به گزارش نوین بانک به نقل از خبرنگار اخبار بانک، چک های برگشتی در بین بانکها و موسسات مالی و اعتباری در چند ماه اخیر روند افزایشی پیدا کرده است.

البته با راه اندازی سامانه صیاد بانک مرکزی قول داده است که اعتبار دسته چک مجددا افزایش پیدا کرده و چک‌های برگشتی روند کاهشی داشته باشد.

این خبر خوبی برای بازاراریان خواهد بود و باعث می شود اعتماد از دست رفته دسته چک های موجود مجدداً به آن بازگشته این خدمت مهم قابل اطمینان تر از قبل شود.

هم اکنون برای صدور هر برگ چک بانک ها و موسسات مالی و اعتباری کارمزدی معادل ۱۲۰ تومان از مشتریان دریافت می‌کنند.
به نظر می‌رسد با توجه به برنامه بانک مرکزی برای اعتبار دهی بیش از پیش به چک ها افزایش کارمزد های صدور دسته چک جدید ضروری به نظر برسد.

هم اکنون با توجه به ارزان بودن هر برگ چک مشتریان برای مبالغ کم نیز چک صادر کرده به همین دلیل دادوستدهای بسیاری در شبکه بانکی ایجاد می‌ شود.

حتی برخی از مشتریان به علت دریافت دسته چک جدید با برگ های بیشتر دسته چک قبلی را به صورت صوری با مبالغ بسیار کم از حساب خود خارج کرده تا دسته چک جدید با تعداد برگ بیشتر از بانک دریافت کنند.

حال تصور کنید کارمزد صدور هر دسته چک به جای ۱۲۰ تومان ۱۲۰۰ تومان تعیین شود.

با این اقدام مشتریان دارای حساب جاری و دسته چک سعی می کنند در صدور چک بیش از پیش وسواس به خرج داده و برای موارد جزئی چک صادر نکنند.

دسته بندی: اخبار بانک ها, اخبار موسسه های مالی, ویژه خبری, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد