در نامه مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تاکید شد لزوم رعایت دقیق ضوابط اجرایی بسته ارزی  ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ مدیركل اعتبارات بانك مركزی، در نامه ای به بانك ها و موسسات اعتباری، بر ضرورت رعایت مفاد بخشنامه و ضوابط اجرایی بسته ارزی، تأكید كرد.  به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، سید علی اصغر […]
در نامه مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تاکید شد


لزوم رعایت دقیق ضوابط اجرایی بسته ارزی


 ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

مدیركل اعتبارات بانك مركزی، در نامه ای به بانك ها و موسسات اعتباری، بر ضرورت رعایت مفاد بخشنامه و ضوابط اجرایی بسته ارزی، تأكید كرد. 

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، سید علی اصغر میرمحمد صادقی در این نامه به بانک ها خاطرنشان کرد: بر اساس برخی گزارش های دریافتی در روز نخست اجرای طرح، همکاران بانکی در برخی شعب، اطلاعات نادرست و خلاف بخشنامه بانک مرکزی به مشتریان محترم ارائه می کنند که انتظار می رود ضمن توقف هر چه سریع تر این روند، مفاد ضوابط و بخشنامه مزبور به صورت دقیق، به آگاهی مشتریان برسد. 

وی با اشاره به اینكه ضوابط اجرایی بسته ارزی در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی درج شده و در دسترس است، از بانك ها خواست مفاد بخشنامه ابلاغی به ویژه موارد مربوط به گواهی سپرده ریالی را به دقت رعایت كرده و مشتریان محترم را به درستی راهنمایی كنند.

به گفته مدیر كل اعتبارات بانك مركزی، نرخ سود علی الحساب سالانه این گواهی ۲۰ درصد و پرداخت آن در مقاطع ماهانه خواهد بود. بازخرید قبل از سررسید گواهی یاد شده در شعب بانک عامل، با نرخ ۱۴ درصد سالانه خواهد بود و پرداخت نرخ بالاتر به هیچ وجه ممکن نیست و با هرگونه تخلف در این زمینه، برخورد خواهد شد. همچنین بازفروش و یا نقل و انتقال این گواهی به غیر به اشکال مختلف ممنوع است.

در نامه میرمحمد صادقی تاکید شده است: انتظار می رود بانک ها مطابق بخشنامه و ضوابط اجرایی مربوط به بسته ارزی، به دقت و با رعایت صداقت، عمل کنند. بدیهی است بازرسان نظارتی بانک مرکزی نیز در این زمینه به وظیفه قانونی خود عمل خواهند کرد.منبع

دسته بندی: اخبار بانک ها, بانک مرکزی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد