هر گونه تماس تلفنی مبنی بر برنده شدن در مسابقات رادیویی و سفر عتبات عالیات وتقاضای حضور جلوی دستگاه عابر بانک جهت ورود کارت به دستگاه ،کلاهبرداری بوده وبه هیچ عنوان به این گونه تماس ها پاسخ ندهید.

 به گزارش نوین بانک:اخیرا افراد کلاهبردار طی تماس تلفنی با شهروندان مبنی بر اینکه از صدا وسیما تماس می گیرند و اعلام می نمایند شما برنده خوش شانس مسابقات رادیویی، سفر زیارتی یا وجه نقد شده اید، با این ترفند افراد را به جلوی دستگاه عابر بانک کشانده و موجودی حساب آنها را خالی می نمایند و به حساب همدستان خود که در زمان افتتاح حساب آدرس جعلی داده اند، واریز می نمایند.
یا اینکه هر گونه تماس تلفنی با پزشکان و کارمندان بیمارستان ها مبنی بر اینکه از طرف حسابداری بیمارستان تماس گرفته و با ذکر نام مسوول حسابداری بیمارستان عنوان مینماید که مبلغی وجه نقد مربوط به احدی از همکاران اشتباها به حساب شما واریز شده و با مراجعه به عابر بانک پول واریزی را برگردانید. لذا همه این موارد کلاهبرداری بوده و نباید فریب آنها را خورد و به آنها پاسخ مثبت داد.
لذا شهروندان توجه نمایند:
۱-هر گونه تماس تلفنی مبنی بر برنده شدن در مسابقات رادیویی و سفر عتبات عالیات وتقاضای حضور جلوی دستگاه عابر بانک جهت ورود کارت به دستگاه ،کلاهبرداری بوده وبه هیچ عنوان به این گونه تماس ها پاسخ ندهید.
۲-برای واریز وجه به حساب افراد احتیاج به حضورشان در جلوی دستگاه عابر بانک نمی باشد.
۳-برای واریز وجه به حساب افراد داشتن شماره کارت کافی می باشد.
۴-رمز کارت عابر بانک خود را به هیچ عنوان در اختیار افرادغیر قرار ندهید
دسته بندی: اخبار بانک ها برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد