بر اساس گزارش بازار مسکن تهران در آبان ماه؛ واحدهای مسکونی تا پنج سال ساخت بیشترین سهم معاملات را رقم زدند  ۶ آذر ۱۳۹۷ بررسی توزيع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکيک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۴۴ درصد […]
بر اساس گزارش بازار مسکن تهران در آبان ماه؛


واحدهای مسکونی تا پنج سال ساخت بیشترین سهم معاملات را رقم زدند


 ۶ آذر ۱۳۹۷

بررسی توزيع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکيک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۴۴ درصد بيشترين سهم را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در آبان ماه سال ۱۳۹۷ متوسط قيمت خريد و فروش يک متر مربع واحد مسکوني در شهر تهران به ۹۱٫۸ ميليون ريال رسيد که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۱٫۵ درصد افزايش نشان می دهد. همچنین تعداد معاملات انجام شده طي اين ماه ۶٫۹ هزار فقره بود که نسبت به آبان ماه سال ۱۳۹۶ معادل ۵۳٫۶ درصد کاهش دارد.

 

در هشت ماهه سال ۱۳۹۷ نيز تعداد معاملات آپارتمان هاي مسکونی شهر تهران به ۹۱٫۱ هزار واحد مسکوني بالغ شد که در مقايسه با مدت مشابه سال پيش از آن، ۱۹٫۹ درصد کاهش نشان می دهد. در اين ماه شاخص کرايه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتيب ۱۷ و ۱۴٫۴ درصد رشد نشان می دهد.

 

2

گفتنی است، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در آبان ماه ۱۳۹۷ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت «معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سياست های اقتصادی بانک مرکزی تهيه و منتشر می شود.منبع

دسته بندی: اخبار بانک ها, بانک مرکزی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد