اطلاعیه بانک صادرات ایران در پی انتشار مطلبی در شبکه های اجتماعی

بانک صادرات ایران در پی انتشار مطلبی در برخی از کانال ها و صفحات شبکه های اجتماعی اطلاعیه ای به منظور تنویر افکار عمومی صادر کرد.

به گزارش “نوین بانک به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران”، با توجه به انتشار مطلبی با عنوان “برای وام گرفتن علاوه بر ضامن بانکی، باید رضایتنامه از همسر یا پدر ارائه شود” در شبکه های اجتماعی، این بانک با صدور اطلاعیه ای ضمن تکذیب موضوع توضیحات زیر را برای شفاف سازی بیشتر به هم وطنان گرامی ارائه می کند:

«یکی از اساسی ترین شرایط دریافت تسهیلات، استطاعت و توانایی بازپرداخت آن می باشد، لذا هنگامی که اشخاص حقیقی جهت دریافت تسهیلات به بانک مراجعه می نمایند، به منظور حفظ منافع سهامداران و اطمینان از بازپرداخت اقساط، به عنوان یکی از مدارک مورد نیاز و در راستای اعتبارسنجی، گواهی میزان درآمد از آنها اخذ می شود.


در این راستا به منظور تسهیل و ایجاد امکان استفاده از تسهیلات بانکی برای اشخاصی که امکان ارائه گواهی درآمد (به ویژه اشخاص فاقد شغل) و تکمیل مدارک مورد نیاز بانک را ندارند، اقدام به تهیه فرم مشخصی شده است که اخیراً مورد توجه رسانه ها قرار گرفته و از آن به عنوان رضایت‌نامه همسر یا پدر یاد شده است. بدین وسیله اعلام می دارد فرم مزبور هرگز به عنوان رضایت نامه یا دلیلی بر تفکیک جنسیتی مورد استفاده نبوده و چنین عناوینی از آن استنباط نمی شود. بلکه برای تکمیل پرونده متقاضی و تسهیل و تسریع در فرآیند اعطای تسهیلات و خدمات رسانی بهتر مورد بهره برداری قرار می گیرد.

دسته بندی: اخبار بانک ها, بانک صادرات برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد