پرداخت پول طلبکاران ثامن‌الحجج متناسب با شناسایی دارایی‌ها

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به مشکلات سپرده‌گذاران موسسه ثامن الحجج اظهارداشت: به موسسه ثامن‌الحجج خط اعتباری اختصاص داده‌ایم و اعتباراتی که تاکنون به سپرده گذاران پرداخت کرده‌ایم از محل همین خط اعتباری بوده است...

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به مشکلات سپرده‌گذاران موسسه ثامن الحجج اظهارداشت: به موسسه ثامن‌الحجج خط اعتباری اختصاص داده‌ایم و اعتباراتی که تاکنون به سپرده گذاران پرداخت کرده‌ایم از محل همین خط اعتباری بوده است.

به گزارش نوین بانک به نقل از وکیل ملت: ولی‌الله سیف افزود: تا سپرده ۳۵میلیون تومان را همان اول پرداخت کرده‌ایم، همچنین در مرحله دوم سپرده‌های تا سقف ۱۰۰میلیون تومان را در یک بازه زمانی مشخص پرداخت می‌کنیم و همچنین در مراحل بعد سپرده‌های ۲۰۰ و ۳۰۰میلیون تومانی هم در یک فاصله زمانی مشخص پرداخت می‌شود و این برنامه‌ها‌ در حال انجام است، از سوی دیگر همزمان دارایی‌ها‌ی این موسسه شناسایی و ارزیابی می‌شود و متناسب با آن دارایی‌ها در آینده با مابقی طلبکاران تسویه می‌شود.رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: برای ۳موسسه مالی غیرمجازی که در کشور وجود داشتند اخیرا برای آن‌ها‌ تصمیم‌گیری شد و دیگر در بازار پولی‌مان موسسه غیرمجاز مطرحی نداریم که نگران آن باشیم، بازار غیر متشکل پولی که بحثش را می‌کردیم کاملا منتفی شد. سیف در پاسخ به این سوال که میزان معوقات بانکی به چه میزان رسیده است؟ گفت: نسبت افزایش معوقات بانکی از ۱۴٫۵درصد به ۱۱٫۵درصد به ارزش حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان است.وی در پاسخ به این سوال که آیا امسال شاهد تک‌نرخی شدن نرخ ارز خواهیم بود یا خیر، بیان کرد: در حال آماده‌سازی مقدمات آن هستیم و ان‌شاءالله اجرایی می‌شود.

دسته بندی: اخبار بانک ها, اخبار موسسه های مالی, ثامن برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد