گزارش تحولات مسکن شهر تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۷  ۵ تير ۱۳۹۷   در خردادماه سال ۱۳۹۷، تعداد معاملات آپارتمان¬های مسکونی شهر تهران به ۱۴٫۹ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۲٫۱ و ۳٫۱ درصد کاهش نشان می‌دهد. به گزارش […]

گزارش تحولات مسکن شهر تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۷


 ۵ تير ۱۳۹۷

 

در خردادماه سال ۱۳۹۷، تعداد معاملات آپارتمان¬های مسکونی شهر تهران به ۱۴٫۹ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۲٫۱ و ۳٫۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی در خردادماه ، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۶۵٫۱ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۸٫۹ و ۴۵٫۸درصد افزایش نشان می¬دهد.

این گزارش می افزاید: در سه ماهه نخست سال ۱۳۹۷، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۳۹ هزار واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۵٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۷ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

 منبع

دسته بندی: اخبار بانک ها, بانک مرکزی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد