در دو ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷ ۶۸۹٫۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های اقتصادی پرداخت شد  ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در دو ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷ مبلغ ۶۸۹٫۵ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۱۱۹٫۸هزار ميليارد ريال (معادل […]
در دو ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷


۶۸۹٫۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های اقتصادی پرداخت شد


 ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در دو ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷ مبلغ ۶۸۹٫۵ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۱۱۹٫۸هزار ميليارد ريال (معادل ۲۱ درصد) افزايش داشته است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در کلیه بخش‌های اقتصادی طی دو ماه نخست سال جاري مبلغ ۴۵۰٫۹ هزار میلیارد ریال (معادل ۶۵٫۴ درصد کل تسهیلات پرداختی) است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ ۶۴٫۴ هزار میلیارد ریال معادل ۱۶٫۷ درصد افزايش داشته است. 
 

بر این اساس، سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در دو ماه ابتدایی سال جاري معادل ۱۸۱٫۲هزار میلیارد ریال بوده که حاکی از تخصیص ۴۰٫۲ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش کلیه بخش‌های اقتصادی (مبلغ ۴۵۰٫۹ هزار میلیارد ریال) است.

همچنین ۸۵٫۳ درصد از ۲۱۲٫۴ هزارميليارد ريال تسهيلات پرداختي در بخش صنعت و معدن معادل (۱۸۱٫۲ هزار ميليارد ريال) در تأمين سرمايه در گردش پرداخت شده است که بيانگر توجه و اولويت‌دهي به تأمين منابع براي اين بخش توسط بانک‌ها در سال جاري است.

87

علاوه بر این، از مجموع ۸۳۱۲۲۴ فقره تسهیلات پرداختی به کلیه بخش ها، تعداد ۲۴۶۷۱ فقره تسهيلات به بخش صنعت و معدن با میانگین پرداختی هر فقره ۸٫۶ میلیارد ريال پرداخت شده که بیشتر از میانگین پرداختی سایر بخش‌ها است. در بخش خدمات نیز تعداد ۴۵۱۳۰۱ فقره تسهیلات با میانگین پرداخت هر فقره ۰٫۶ میلیارد ریال پرداخت شده است.منبع

دسته بندی: اخبار بانک ها, بانک مرکزی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد